Al jarenlang is de OM System Tough de meest gekozen onderwatercamera en dus ook de populairste camera tijdens de Duikvaker op de stand van Onderwaterhuis.NL. Intussen zijn we aanbeland bij de laatste nieuwe uitvoering van deze camera: de Tough TG-7.
De onderwatercamera is letterlijk TOUGH. Shockproof, freezeproof, crushproof èn ook tot 15 meter waterdicht van zichzelf. Extra veilig. De camera wordt in een set geleverd met lekker compact onderwaterhuis van Olympus, waarmee alle knoppen van de camera bediend kunnen worden. De maximale diepte is dan 45 meter. Deze set is weer uitbreidbaar met voorzetlenzen, lampen en flitsers. Volop doorgroeimogelijkheden dus en daarom ook geschikt voor de beginnende maar ook voor de wat gevorderde fotograaf!
De camera maakt het je erg makkelijk als duiker of snorkelaar en heeft 5 verschillende speciale onderwaterprogramma’s. Vooral de microscoop-macrofunctie is gaaf voor onderwaterfotografen. De maximale beeldvergroting is 7x (35mm equivalent). Door deze functie kun je onderwerpen (of beter gezegd onderwerpjes) van slechts enkele millimeters groot beeldvullend fotograferen. Bij een uitgebreide grote systeemcamera-set heb je heel wat meer nodig aan lenzen /voorzetlenzen om datzelfde effect te kunnen bereiken. De supermacro-mode is beschikbaar in de onderwaterstand, in de andere P/A-standen en ook in de videostand.
De camera biedt ook mogelijkheid om foto’s te maken in RAW en video in 4K. Deze laatste nieuwe TG-7 is voorzien van een USB-C aansluiting om te laden. Ook verticale video wordt nu ondersteund.
Op Duikvaker is de nieuwe OM System (Olympus) TG-7 met mooie beursaanbiedingen te vinden bij de stand van Onderwaterhuis.nl tegenover de ingang van hal 1.